Hemen ara WhatsApp iletişim
7/24 her sorunuz için bizi arayabilirsiniz.

Ev Taşırken Eşyalar Nasıl Paketlenmeli 

Ev taşınması süreci sıkıntılı olsa da doğru adımlar atıldığı takdirde istenilen verim alınacaktır. Taşınma konusunda kesin karar verdiyseniz en az bir ay öncesinden evinizi toplamaya başlamalısınız. Bu noktada, ilk etapta, koli almalısınız. Mutfak eşyaları uzun zaman aldığından ilk önce mutfaktan başlamalısınız. Bunun yanı sıra, gereksiz olduğunu düşündüğünüz birtakım eşyalardan kurtulmalısınız. Yeni evinizde olmasını istemediğiniz veya eve sığmayacak türden eşyalarınızı başkalarına vermeyi denemelisiniz.

Ev Taşınması Sırasında Paketleme Önerileri

  • Ev taşırken nasıl Paketlenmeli işlemine ilk olarak değerli eşyalardan başlanmalıdır. Ayrıca, evraklar ve nakit para en çok dikkat etmeniz hususlar arasındadır. Çünkü, muhtemel kalabalık içerisinde bu tür değerli araçları kaybetmeniz söz konusu olabilir. Kitaplar, biblolar, gümüşlük içleri, çarşaf ve ev tekstilleri, kışlık veya yazlık giysiler, az kullanılan mutfak eşyaları, mutfak elektronik eşyaları, diğer mutfak eşyaları ve giysiler; önem ve kullanım sırasına göre paketlenmelidir.
  • Giysiler başta olmak üzere ev tekstil ürünlerinin paketlenmesi sırasında daha az dikkatli olabilirsiniz. Çünkü, bu tür ürünlerin tahmin edebileceğiniz üzere kırılması veya çizilmesi gibi riskleri bulunmaz. İstediğiniz tipteki kolilere bu tip eşyaları doldurabilirsiniz. Ancak, giysilerin tozlanmaması adına koliye koymadan önce büyük bir elbise poşetine yerleştirmeniz gerekir. Ayrıca, yazlık ve kışlık giysilerin ayrı ayrı kolilere konması gerekecektir. Anlaştığınız firmadan kıyafet dolabıda isteye bilirsiniz
  • Tabak, bardak ve porselenlerin paketlenmesi ayrı bir önem taşımaktadır. Bu eşyaların her birinin tek tek ambalaj kağıtlarına sarılması gerekir. Ardından, çift oluklu kolilere doğru bir şekilde yerleştirmeleri gerekmektedir. Bu noktada, kolinin en altına ambalaj kağıtları buruşturularak konmalı ve koruma sağlanmalıdır. Ağır olan tabak veya bardakların en alta konması gerekir. İlk sıranın doldurulmasının ardından ise tekrardan ambalaj kağıtlarıyla tampon bir bölge oluşturulmalıdır. İkinci sıraya ise en alttaki sıraya kıyasla daha hafif eşyalar konmalıdır. Bu şekilde devam edilerek kolinin doldurulması tamamlanmalıdır.
  • Mutfakta kullandığınız elektronik eşyaların paketlenmesinde ise bu ürünlere ait orijinal kutuları tercih etmelisiniz. Bu sayede, hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız.
  • Son olarak, kırılmasından korktuğunuz birtakım eşyaları da özel kağıtlarla sarıp kolilere koyun ardından kolinin üzerine kırılacak eşya dikkat diye yazmalısınız. En faydalı paketleme yöntemlerden birisidir böylece taşıyıcı kişi dikkat edecektir.