Hemen ara WhatsApp iletişim
7/24 her sorunuz için bizi arayabilirsiniz.

Evden eve nakliyat veya ofis taşınması işlemleri her ne kadar heyecan verici olsa da birtakım riskler taşımaktadır. Bu risklerin başında ise eşyaların kırılması gelmektedir. Birçok yaşam alanı sakini, eşyalarının kırılmaması adına profesyonel bir nakliyat firmasıyla çalışmayı tercih ederler. Bu sayede, riski, en aza indirgeyeceklerini düşünürler. Ancak, evden eve nakliyat firması ile çalışılsa dahi eşyaların kırılması riski vardır. Buna ek olarak, kişinin kendi başına eşyalarını taşıması halinde ise söz konusu risk daha da artmaktadır. Peki, taşınırken eşyaların kırılmaması için neler yapılmalı?

Taşınırken Eşyaların Kırılmaması İçin Ne Yapmalıyım

Eşyaların Kırılmasını Önleme Yöntemleri

  • Eşyalarınızın kırılmaması adına daha önce de belirttiğimiz gibi evden eve nakliyat firması ile anlaşmalısınız. Profesyonel bir firma ile çalışmayı tercih ettiğiniz takdirde bu işi uzun süredir yapmalarından dolayı eşyalarınızı güvenli bir şekilde istediğiniz yere götüreceklerdir. Buna ek olarak, profesyonel firmalar, eşyaların zarar görmesi halinde haklarınızı korumak adına nakliye sigortası yaparlar. Bu sayede, eşyalarınız zarar görse bile hakkınızı temin etmiş olursunuz. Sonuç olarak, tecrübeli bir firmaya güvenmek; nakliyat sürecindeki sorunları en aza indirgeyecektir.
  • Eşyaların kırılmaması adına doğru bir şekilde paketlenmesi gerekir. Herkesin bildiği gibi elektronik eşyalar başta olmak üzere televizyon, çamaşır veya bulaşık makinesi gibi eşyaların taşınma sırasında zarar görme ihtimali bir hayli fazladır. Bu tür eşyaların maddi olarak yüksek değerlere sahip olmasından dolayı kırılmalarından ziyade çizilmeleri dahi engellenmelidir. Bu noktada, kırılma ihtimali fazla olan eşyaların koruyucu battaniye tarzı büyük ve yumuşak ekipmanlarla kaplanması gerekir.
  • Cam ve benzeri ekipmanların da birbirlerine kesinlikle değmeyecek şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, matkap ve tornavida gibi iş aletlerinin de paketleri delmeyecek şekilde yerleştirilmeleri gerekir. Bu doğrultuda, cam ürünlerin arasına kağıt konmalıdır. Ayrıca, daha önce de söylediğimiz gibi mobilya ve beyaz eşyaların da battaniye tarzı bir eşya ile kaplanması gerekir.
  • Son olarak, eşyaların doğru bir şekilde yerleştirildiği konusunda emin olmak gerekir. Paketleme işleminin yanı sıra yerleştirme işleminin de doğru yapılması halinde sorun yaşanmayacaktır. Ancak, yanlış yere konan eşyaların kırılma ihtimali bir hayli fazladır.